Sarma

spot_img

Pёrbёrёsit

  • 5 kёrcej presh
  • 250 gr kёrpudha
  • 150 gr speca tё kuqe
  • 200 gr misёr
  • Erёza tё thata
  • 200 gr petё pёr byrek
  • Pak salcё domatesh
  • kripё

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Preshi i pastruar dhe i larё zihet pak nё ujё tё vluar dhe kullohet.

Kёrpudhat, specat, preshi kaurdisen pak nё vaj, pastaj shtohet misri i zier, i kulluar dhe erёzat e thata.

E gjithё kjo sё bashku karudiset derisa tё avullohet lёngu.

Çdo korё pёrgatitet me kujdes nё 4 pjesё tё barabarta dhe cdo pjese mbushet me dy lugё mbushje.

Korja mbёshtillet si sarma, pёrbёrja e korёs lyhet me pak ujё tё ngrohtё qё tё mos ndahen.

Sarmatё skuqen nё vaj tё nxehtё derisa tё marrin ngjyrё tё kuqёrremtё.

Mund tё shёrbehen me salcё domatesh

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles