Rolade me banane

spot_img

Për brumin duhen:
5 kokrra vezë
5 lugë sheqer
5 lugë miell
5 luge qumesht
1 peciv (pluhur për pjekje)

Përgatitja:
Marrim vezët i rrahim me mikser, shtojmë edhe sheqerin, qumështin dhe miellin dhe në fund pecivin (pluhur pjekje).

I pjekim 10 min në temperaturë 250gradë!

Pas pjekjës marim një peshqir e lagim me ujë të nxehtë e shtrydhim dhe e vendosim brumin e pjekur!

E mbështjellim me peshqirin e lagur për të marë formen e rolladës, e lëmë 3 minuta, pastaj e shtrojmë brumin e lyejmë me marmalladë dhe vendosim dy banane dhe i mbështjellim me brumin.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles