Receta Primavera e makaronave me perime të pjekura

Për të bërë këtë recetë, sigurisht që do t’ju duhen disa makarona. Hahn po përdor pene, por thotë: “Çdo lloj makarona do të jetë e mrekullueshme në këtë recetë.” Ndërsa jeni në korridorin e mirë të thatë, merrni pak lëng mishi, më pas shkoni në departamentin e prodhimeve dhe merrni një piper të kuq, shparg, kërpudha, brokoli, domate rrushi, qepë, hudhër, limon dhe pak borzilok të freskët. Ju gjithashtu do të keni nevojë për disa elementë bazë të qilarit si vaj, kripë, rigon, kokrriza hudhre dhe thekon piper të kuq. Disa artikuj në korridorin e qumështit do ta përmbyllin listën – qumështi (ose kremi) dhe parmixhani. “Nëse preferoni ta bëni këtë pjatë vegane, thjesht zëvendësoni qumështin pa qumësht dhe parmixhanin pa qumësht dhe do të dalë po aq e mirë”, thotë Hahn.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,757FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles