Përbërësit:

4 shpatulla pule

4 filxhanë lulelakër

3 lugë gjelle vaj ulliri

12 thelpinj hudhre

Përgaditja:

Hapi 1

Pulën lajeni e thajeni.

Hapi 2

Në një enë të madhe ngroheni vajin e ullirit e aty piqeni në të gjitha anët pulën e pastruar.

Hapi 3

Më pas, largojeni pulën nga tava e shtoni aty lulet e lulelakrës dhe thelpinjtë e paqëruar të hudhrës.

Hapi 4

Zbrazini të gjitha në tepsinë adekuate bashkë me pulën dhe vazhdojeni pjekjen edhe për 25 minuta të tjerë në 200 gradë.

Hapi 5

Ju bëftë mirë.