Pite me kёrpudha

spot_img

Pёrbёrёsit

  • 2 kokё qepё tё kuqe
  • 0,5 decilitra vaj
  • 350 gr kёrpudha
  • Piper
  • Kripё
  • 1 lugё thёrrime buke
  • 1 lugё borzilok
  • 500 gr petё tё gatshme

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepa copёtohet imёt dhe skuqet nё vaj, shtohen kёrpudhat tё prera nё kube, dhe sё bashku me qepёn karudiset derisa uji tё avullohet.

Shtohet kripё, piper i zi, borzilok, thёrrime buke dhe kaurdiset disa minuta, mbushja ndahet nё dy pjesё.

Nё bazёn tё spёrkatur me miell tёrhiqet njё petё e hollё, ndahet mbushja, mbёshtillet nga tё dyja anёt deri nё mes.

Gjithashtu veprohet me pjesёn tjetёr brumit dhe mbushjёs, piqet nё furrё nё temperaturё 200 gradё celsius derisa tё skuqet.

Priteni nё copё nё gjerёsi tё dy gishtave.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles