Pija “magjike” që shëron mbi 50 sëmundje (ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore)

Pija “magjike” që shëron mbi 50 sëmundje (ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore)

Pija “magjike” që shëron mbi 50 sëmundje (ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore)

Me këtë pije magjike, ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore. Në fakt, mund të jetë aq e fuqishme sa të ndihmoj në trajtimin e çmendurisë e madje edhe kancerit. Këto të dhëna janë gjetur në shumë studime.

Pija ka prejardhjen  nga India.

Përbërësit:

1/2  e lugës së gjellës xhenxhefil

1/2 e lugës së gjellës kanellë

1/6 e lugës së gjellës shafran të Indisë

1/2 e filxhanit të çajit qumësht

Pak mjaltë.

Përgatitja

Përzieni të gjithë përbërësit së bashku dhe shtojini 1/2 e një litri ujë të vluar. Qumështi i nxehtë gjithashtu duhet t’i hidhet tani.

Menjëherë pas përgatitjes kujdesuni që të konsumoni pijen, duke mos e ndarë në disa pjesë për gjithë ditën.

 

(Visited 457 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,680FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles