Përbërësit

  • 600 gr karrota
  • 3 qepë
  • 600-800 gr pershk
  • Piper
  • Vaj
  • Majdanoz

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Karrotat pastrohen, lahen dhe priten në rrathë, kaurdisen 10 minuta, përzihen dhe hiqen nga zjarri.

Në tavë të lyer me vaj ose pjatë metalike vëmë qepët e prera në copa, shtohet karrotat, përzihen dhe shtohet kripa dhe piper i zi.

Mbi këtë përzierje radhitet peshku i pastruar, përsëri shtohet kripë, dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 150 gradë celsius për 30 minuta.

Para së të shërbehet spërkatet me majdanoz të copëtuar.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.