Penne me patellxhan

spot_img

Perberesit:

*300 gr penne
*1 patellxhan i bollshem
*50 gr gjize
*1 thelb hudher
*2 luge vaj ulliri
*kripe

Pergatitja:
Presim patellxhanet ne copa-copa. Nderkohe ne tigan veme vajin me 1 thelbe hudher. Hedhim patellxhanin te prere ne copa dhe i leme per 20 min duke i hedhur edhe pak uje. Ne te njejten kohe veme pennet te zihen ne ujin e kripur.Mbasi te jene zier i bashkojme me patellxhanet dhe i hedhim edhe gjizen. E ndajme neper pjata dhe me deshire mund te veme edhe ndonje erez.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles