Patate me kos

spot_img

Përbërsit:

-1 kg patate,

– 1 dl vaj,

-proshutë,- hudhër, kripë, piper, kos.

Përgatitja:

Patatet qërohen dhe qiten në ujë të njelmët që të zihen. Pastaj lihen të ftohen dhe priten në rrathë. I qitet hudhra, kripa, piperi, vaji dhe në fund përzihen me kos. Serohen me mish.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles