Okroshka, supë e ftohtë nga Rusia

spot_img

 Përbërësit:

*3-4 patate,

*2-3 vezë,

*3 rrepa të vegjël,

*250 gr sallam,

*2 kastravecë të freskët,

*qepë të njoma, 1 litër dhallë.

Fillimisht zieni patatet dhe vezët dhe qërojini sapo të ftohen.

Prisni të copa të vogla dhe përzieni së bashku gjithë përbërësit, përveç dhallës.

Ndajini përbërësit në pjata supe dhe pastaj shtoni dhallën.

Supa është gati. Është fantastike, sidomos gjatë verës.

Ju bëftë mirë!

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles