Mickey dhe Minnie Mouse do të kenë pamje të reja shkëlqyese për 50-vjetorin e Walt Disney World Resort

spot_img

Walt Disney World Resort, i cili u hap zyrtarisht më 1 tetor 1971, do të festojë 50-tëth përvjetor me një ngjarje 18-mujore.

Kjo ngjarje festive 18-mujore do të shfaqë përvoja të reja në katër parqet tematike të resortit dhe më gjerë, ku dekori vezullues EARidescent do të shfaqet si me magji.

Në qendër të të gjithave do të shkëlqejë Kështjella e Hirushes në Magic Kingdom Park, e cila do t’i shtohet modelit të saj mbretëror nga viti 2020 me bulonat e reja prej ari, zbukurimet e arta me gaz dhe përmirësime të tjera të reja, duke përfshirë një kreshtë të 50-vjetorit që mirëpret ngrohtësisht mysafirët në bashkim. festimet.

Si pjesë e “Festimit më Magjik në Botë”, ikonat në çdo park tematik të Walt Disney World do të shndërrohen në Fenerët e mrekullueshëm të Magjisë gjatë natës, duke ardhur në jetë me shkëlqimin e tyre EARidescent.

  • Kalaja e Hirushes do të ndriçojë Mbretërinë Magjike me një shkëlqim verbues që shkëlqen nga pluhuri i pixie.
  • Në Parkun Tematik të Mbretërisë së Kafshëve të Disney-t, një dritë e ngrohtë do të burojë nga Pema e Jetës, ndërsa xixëllonjat magjike mblidhen për të futur në magjinë e natyrës.
  • Hoteli “Hollywood Tower” në studiot “Hollywood” të Disney do të jetë i mbushur me një shkëlqim që ngjall epokën e artë të imagjinatës dhe aventurës.
  • Dhe në EPCOT, dritat e reja do të shkëlqejnë nëpër panelet reflektuese të anijes kozmike Toka, duke u lidhur me njëri-tjetrin në një simbol të optimizmit që ngjan me yjet në një qiell nate. Ndriçimi i ri i përhershëm i strukturës ikonike do të vazhdojë përtej “Festimit më Magjik në Botë” si një tipar përcaktues i parkut.

Mickey dhe Minnie: Të veshur për këtë rast

Si nikoqirë të “Festimit më magjik në botë”, Mickey Mouse dhe Minnie Mouse do të vishen me pamje të reja shkëlqyese, të bëra me porosi për këtë rast të veçantë. Pikat kryesore të këtyre modeleve festive përfshijnë përshtypjet e qëndisura bukur të kështjellës së Hirushes të mbështetur nga fishekzjarre, si dhe një brokadë në pëlhurë shumëngjyrëshe, të ndezur nga veshi – të gjitha të gërshetuara me grila ari.

Duke u bashkuar me Mickey dhe Minnie, anëtarët e kastit të Walt Disney World do të jenë në qendër të kësaj ngjarje. Ata do të demonstrojnë edhe një herë pse janë të njohur për përkushtimin e tyre ndaj shërbimit, duke tejkaluar vazhdimisht pritshmëritë e të ftuarve duke shkuar më lart dhe përtej për t’i bërë të veçanta vizitat në Vendin Më Magjik në Tokë.

Më shumë detaje rreth “Festimit më magjik në botë” do të njoftohen në të ardhmen.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles