Përbërësit:

makarona

2 patëllxhan

3 thelpinj hudhre

2 lugë gjelle vaj ulliri

kripë dhe piper i zi

djath parmezan

Përgatitja:

Hapi 1

Patëllxhanët qërojini e më pas pritini në kubikë të vegjël.

Hapi 2

Më pas skuqini lehtas në vaj ulliri. Pasi të jenë skuqur shtojuni thelpinjtë e shtypur të hudhrës dhe mëlmesa sipas dëshirës.

Hapi 3

Përziejini mirë të gjitha e pastaj me ndihmën e blenderit të dorës, masën shndërrojeni në pure.

Hapi 4

Purenë e përgatitur shtojeni tek makaronat e ziera e të nxehta.

Hapi 5
Para servimit përziejini mirë e shtoni djathin parmezan.

Hapi 6

Ju bëftë mirë.