Pёrbёrёsit

  • 500 gr makarona
  • 2 tufa presh
  • 250 gr kёrpudha
  • 2,5 decilitra ajkё
  • 2 kokrra qepё
  • 3 thelba hudhre
  • 2 lugё gjalpё
  • 4 lugё djathё kackavall
  • Kripё
  • piper

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Nё gjalpin e shkrirё fёrgohet qepa e grirё imёt duke i shtuar dhe hudhrёn e imtёsuar dhe ajkёn, tё shoqёruar edhe me sasinё e preferuar tё kripe dhe piperit.

Kjo pёrzierje salcё pёrgatitet nё harkun kohor prej rreth 10 minutash.

Pjesёt e bardha tё preshёve priten nё rathё tё hollё cilindrik dhe i shtohen salcёs e pёrgatitur.

Kёrpudhat e prera i fёrgojmё nё tiganin e lyer me nje lugё gjalpё dhe pastaj i shtojmё salcёn, dhe tё tёrёn e ziejmё edhe pёr disa minuta.

Nё fund bashkohen me makaronat e zier dhe mbi to hidhet djathi kackavall i imtёsuar nerende.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.