Pёrbёrёsit

  • 300 gr makarona
  • 500 gr bizele
  • 3 lugё vaj
  • 1 kokёr qepё
  • Njё lugё miell
  • Majdanoz
  • Erёza
  • 1 spec i kuq
  • 1 karrotё

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Kokrrёn e qepёs e prejmё nё copёza tё imta dhe e fёrgojmё nё vaj.

Nё fёrgim e sipёr i shtojmё sasinё e miellit, fёrgimi vazhdon pёr pak minuta- deri nё momentin kur mielli merr ngjyrё tё mbyllur.

Mё pas ia shtojmё specin e kuq tё prerё nё copa tё vogla dhe i shtojmё pak ujё.

Kur fёrgesa arrin pikёn e vlimit pas shtimit tё ujit nё tё, derdhim edhe karrotёn, bizelet dhe erёzat.

Makaronat e zier dhe kulluar mё parё i vendosim nё enёn pёr servim, mbi makarona i hedhim perimet e ziera dhe e dekorojmё me gjethe majdanozi.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.