Përbëresit

 • 1 presh
 • 2 karrota
 • 100 gr kërpudha
 • 2 kungullesha
 • 1 litër supë perimesh
 • 400 gr file peshku
 • 1 lugë miell
 • 2 lugë pure domatesh
 • 1 decilitër shtalpë
 • 5 lugë vja
 • Mëlmesa
 • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Preshi, karrotat dhe kungulleshat pastrohen dhe priten në katrorka ndërsa kërpudhat priten në rriska.

Në pak vaj kaurdiseet preshi dhe karrotat, derisa të zbuten, e pastaj shtohen kungulleshat dhe kërpudhat edhe ato kaurdisen pakëz.

Derdhet supa e perimeve, shtohet mishi i peshkur dhe zihen derisa perimet të zbuten plotësisht.

Kullohen mishi i peshkurt dhe perimet, shtohet pak lëng ku janë zier dhe përzihen me mikser, përzierja kthehët në supën e mbetur, shtohen mëlmesa sipas shijës dhe e tëra zihet edhe nja 5 minuta.

Në enë të veçantë tunden shtalpa për zierjë, mielli dhe pureja e domateve, këto shtohen në çorbë dhe çorba zihet edhe 3 minuta.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.