Përbërësit

  • 500 gr kungullesha
  • 1 karotë
  • 2 patate
  • 1 kokë qepë
  • 1 decilitër ajkë
  • 1,5 decilitra supë viçi
  • 5 lugë vaj
  • Mëlmesa
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Kungulleshat, qepa dhe patatet qërrohen dhe priten në katrorka, karrota gjithashtu pastrohet dhe grihet trashë nerende.

Në pak vaj kaurdiset qepa derisa të bëhet e kristaltë, pastaj shtohen karrota e patatet edhe ato kaurdisen pakëz.

Pastaj derdhet supa dhe zihet në temperaturë mesatare, kur të jenë patatet gjysmë të ziera, shtohet kungulleshat e prera dhe zihen derisa të zbuten.

Perimet e ziera kullohen, miksohen me blender dhe kthehen në supë në të cilën janë zier, shtohen ajka e mëlmesa të përziera sipas shijës dhe përzihen ngadalë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak