Përbërësit

  • 300 gr kërpudha
  • 100 gr gjalpë
  • 3 lugë miell
  • 5 decilitra qumësht
  • 5 decilitra ujë
  • 1 decilitër supë
  • Kripë
  • Piper
  • 1 vezë
  • 2 lugë salcë kosi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Kërpudhat lahen, priten në fleta të holla dhe kaurdisen.

Veçmas përgatitet salcë beshamel nga gjalpi dhe mielli të cilës me përzierje i shtohet qumështi, pastaj kërpudhat e gatuara dhe uji, piperi i zi dhe vlon për 10 minuta në zjarr të ulët.

Kur çorba do të ftohet, në të derdhet veza e rrahur me krem.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.