Përbërësit:

10 kofshë pule

2 filxhanë troshka buke/galetë

parmezan

4 lugë gjelle magdanoz

2 lugëza piper i kuq

2 lugëza hudhër pluhur

1 lugëz rigon

2 lugëza kripë

3 lugë gjelle mustardë

200 gr gjalpë

piper i zi

Hapi 1

Furrën ngroheni në 200 gradë, ndërsa tavën ku do të piqet mishi lyejeni me gjalpë.

Hapi 2 

Në një enë bashkoni troshkat e bukës, parmezanin e grirë imët, magdanozin, rigonin, piperin e kuq dhe hudhrën.

Hapi 3

Shtoni kripë e piper të zi dhe përziejini mirë të gjitha.

Hapi 4

Në një enë tjetër shkrijeni gjalpën, shtojini mustardën e trazojini mirë bashkë.

Hapi 5

Kofshët e pulës lyejni me përzierjen prej mustarde e gjalpe e më pas kalojini tek troshkat e bukës.

Hapi 6

Kofshët e përgatitura kështu renditini në tavë dhe piqini në furrën e parangrohur për afro 1 orë ose derisa të marrin një ngjyrë të bukur.

Hapi 7

Ju bëfshin mirë.