Keksa me susam

spot_img

Përbërësit

250 gr gjalpë

2 vezë

3 lugë vaj vegjetal

2 lugë uthëll

Gjysmë gote e çajit sheqer pluhur

1 lugë kripë

1 pluhur pjekje

4 gota miell

1 gotë çaji lajthi

Susam

Hapat

Gjalpin e shkrimë në temperaturë të dhomës, të gjithë përbërësit dalë nga dalë ia shtojmë me rend

Enën e pjekjës e lyejmë me vaj vegjetal, në të e shtrijmë brumin e përfituar

Përmbi e lyejmë me të kuqët e vezës dhe susam dhe e vëmë në furrë për pjekjë në temperaturë 180 gradë celsius derisa të pjekët

Ju bëftë mirë!

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles