Home Travel Kartat më të mira të kreditit të udhëtimit pa tarifa

Kartat më të mira të kreditit të udhëtimit pa tarifa

0

një person që kërkon një kartë krediti në portofolin e tij
Postuar: 16.3.23 | 16 mars 2023

Një nga mënyrat më të lehta për të kursyer para gjatë udhëtimit është
hakerimi i udhëtimeve
. Përdorimi i kartave të kreditit (me përgjegjësi) për të mbledhur pikë dhe milje në thelb i transformon shpenzimet tuaja të përditshme në fluturime falas, qëndrime falas në hotele dhe përfitime të tjera të mrekullueshme udhëtimi.

Kjo jo vetëm që rrit buxhetin tuaj të udhëtimit, por rrit përvojën tuaj të udhëtimit, duke ofruar përmirësime falas, akses në sallë pritjeje dhe shumë e shumë më tepër.

Pavarësisht nëse dëshironi të jeni në rrugë për më gjatë, të bëni më shumë udhëtime ose thjesht të kurseni para në pushimet tuaja të ardhshme, pikët dhe kilometrat mund t’ju çojnë atje.

Megjithatë, shumica e kartat më të mira të kreditit të udhëtimit kanë tarifa vjetore (nganjëherë ato të mëdha).

Ndërsa tarifat vjetore zakonisht ia vlejnë për udhëtarët e shpeshtë (mund të përfitoni shumë më tepër vlerë nga një kartë sesa tarifa e saj vjetore), nëse jeni i ri në hakerimin e udhëtimeve ose nuk udhëtoni, mund të dëshironi të merrni një tarifë pa tarifë kartën së pari.

Dhe ka shumë e kartave pa tarifë atje. Cilin zgjidhni ju?

Këtu është lista ime e kartave më të mira të kreditit të udhëtimit pa pagesë, në mënyrë që të filloni të fitoni pikë drejt udhëtimit falas sot:

1. Bilt Rewards Mastercard


Pa dyshim, karta ime e preferuar e udhëtimit pa tarifë, Bilt Mastercard ju mundëson të fitoni pikë kur paguani qiranë (si dhe për blerjet e përditshme). Karta është e drejtuar kryesisht për udhëtarët dhe vizitorët e restoranteve pasi ofron 2 herë pikë të shpenzuara për udhëtime dhe 3 herë pikë për ngrënie jashtë.

Ju mund t’i transferoni pikat 1:1 te partnerët e udhëtimit, duke përfshirë American Airlines, United, Emirates, Hawaiian, Virgin Atlantic, Air Canada, Air France/KLM, Hyatt dhe IHG. Fakti që ju mund të transferoni pikë Bilt në American Airlines e veçon vërtet këtë kartë; asnjë pikë tjetër karte nuk mund të transferohet në American, kështu që grumbullimi i pikëve Bilt është mënyra e vetme për të marrë pikë AA pa pasur një kartë AA.

Bilt gjithashtu integrohet me pikë.unënjë motor i dobishëm kërkimi dhe rezervimi për fluturimet me çmime.

Me kartën Bilt, ju merrni:

 • 1x pikë në pagesat e qirave
 • 2x pikë në udhëtim
 • 3x pikë në ngrënie
 • American Airlines si partner transferimi (është e vetmja kartë që e bën)
 • Përfitimet e Ditës së Qirasë: dhurata dhe sfida mujore, si dhe 6x pikë në ngrënie, 4x pikë në udhëtim dhe 2x për të gjitha shpenzimet e tjera në 1 të muajit
 • Mbrojtja e udhëtimit duke përfshirë anulimin dhe vonesën e udhëtimit
 • Nuk ka tarifa për transaksione të huaja

Karta Bilt është absolutisht pa mend për qiramarrësit që duan të udhëtojnë. Për të mësuar më shumë, lexoni Rishikimin tim të plotë të Bilt. Është karta që përdor më së shumti tani (sidomos në ditët e qirasë).

Regjistrohu për kartën Bilt!

2. Karta e kreditit Capital One VentureOne Rewards


Kartat në formacionin e Capital One’s Venture janë të gjitha fantastike. Ndërsa Venture dhe Venture X janë më të njohura, ato vijnë me tarifa vjetore. Nëse jeni duke kërkuar për një kartë pa tarifë, VentureOne është një opsion i shkëlqyer. Do të fitoni 1,25 herë pikë për të gjitha blerjet, si dhe 5 herë pikë në udhëtimet e rezervuara përmes portalit të udhëtimit Capital One. Ashtu si kartat e tjera Venture, pikët që fitoni me kartën VentureOne mund të transferohen më pas te 15+ partnerët e transferimit të Capital One për t’i shlyer për fluturime dhe hotele.

Me këtë kartë, ju do të merrni:

 • 40,000 pikë kur shpenzoni 1,000 dollarë brenda 3 muajve nga hapja e llogarisë
 • 1,25 herë pikë për të gjitha blerjet
 • 5x pikë për hotelet dhe makinat me qira të rezervuara përmes Capital One Travel
 • Sigurimi i aksidenteve në udhëtim dhe makinave me qira
 • Nuk ka tarifa për transaksione të huaja

Klikoni këtu për t’u regjistruar për VentureOne!

3. Chase Freedom Pafund


The Chase Freedom Pafund është një kartë e shkëlqyer pa tarifë që ofron 1,5% kthim parash për të gjitha blerjet, 3% kthim në restorante dhe barnatore dhe 5% kthim parash në udhëtime të blera përmes Chase Ultimate Rewards. Karta ofron gjithashtu mbrojtje udhëtimi si sigurimi i makinës me qira dhe anulimi/vonesa e udhëtimit. Megjithatë, ai ngarkon tarifa të transaksioneve të huaja, kështu që nuk dëshironi ta përdorni gjatë udhëtimit jashtë vendit, vetëm për të rezervuar udhëtimin paraprakisht.

Kur të regjistroheni për këtë kartë, do të merrni:

 • Fitoni 1,5% shtesë për të gjitha blerjet në vitin e parë (deri në 20,000 dollarë)
 • 1.5% kthim parash në të gjitha blerjet
 • 5% kthim parash në udhëtimin e blerë përmes Chase Ultimate Rewards
 • 3% kthim parash në restorante dhe barnatore

Regjistrohu për Freedom Unlimited!

Një tjetër opsion i ngjashëm është Chase Freedom Flex. Freedom Flex ofron 5% kthim parash në kategoritë e bonuseve me rotacion tremujor, 5% kthim parash në udhëtime të blera përmes Chase Ultimate Rewards, 3% në restorante dhe 1% mbrapa për të gjitha shpenzimet e tjera.

Regjistrohu për Chase Freedom Flex këtu!

KARTA ME TARIFA TË ULËTA

Nëse kartat e mësipërme janë paksa shumë themelore për nevojat tuaja të hakerimit të udhëtimeve dhe dëshironi diçka më të ndërmjetme, këtu është një listë e shpejtë e kartave të kreditit të udhëtimit me tarifa të përballueshme:

Preferohet Chase Sapphire (95 dollarë tarifë vjetore) – 3 herë pikë për ngrënie, blerje ushqimore në internet dhe shërbime të përzgjedhura të transmetimit, 2 herë pikë në udhëtim (5 herë kur rezervohet përmes portalit të udhëtimit Chase), mbrojtje udhëtimi dhe një kredi vjetore prej 50 dollarësh në hotel kur rezervoni dhe parapaguani përmes Ndjek Shpërblimet Ultimate.

Capital One Venture (95 dollarë tarifë vjetore) – 2 herë pikë për të gjitha blerjet, 5 herë pikë për hotelet/makinat me qira të rezervuara në udhëtimet në Capital One, 100 dollarë për hyrjen globale/kontroll paraprak të TSA, 2 vizita në sallë pritjeje në aeroport.

Biznesi i preferuar i Chase Ink Plus (95 dollarë tarifë vjetore) – Nëse jeni pronar biznesi, kjo kartë ofron 3 herë pikë për dollar në 150,000 dollarët e parë të shpenzuar çdo vit për transport, internet, telefon, udhëtime dhe reklama në internet, si dhe karta falas për punonjësit.

***

Ndërsa kartat e bazuara në tarifë kanë struktura më të mira fitimi dhe përfitime udhëtimi, nëse jeni i ri në lojën e pikëve dhe miljeve, ideja për të paguar për një tarifë vjetore mund t’ju largojë plotësisht nga kartat e udhëtimit. Por nëse ju pëlqen të udhëtoni (ose dëshironi të udhëtoni më shumë), nuk është të mbledhni pikë dhe milje gabimi më i madh që mund të bëni.

Kartat pa tarifë janë një vend i mrekullueshëm për të filluar, në mënyrë që të mund të filloni të punoni drejt fluturimeve falas dhe qëndrimeve në hotel sot, pa pasur nevojë të mendoni nëse po merrni vlerë të mjaftueshme nga karta për të justifikuar tarifën vjetore.

Rezervoni udhëtimin tuaj: Këshilla dhe truket logjistike

Rezervoni fluturimin tuaj
Gjeni një fluturim të lirë duke përdorur Skyscanner. Është motori im i preferuar i kërkimit sepse kërkon faqe interneti dhe linja ajrore anembanë globit, në mënyrë që të dini gjithmonë se asnjë gur nuk po lihet pa lëvizur.

Rezervoni akomodimin tuaj
Ju mund të rezervoni hotelin tuaj me Hostelworld. Nëse dëshironi të qëndroni diku tjetër përveç një hosteli, përdorni Booking.com pasi kthen vazhdimisht çmimet më të lira për bujtina dhe hotele.

Mos harroni sigurimin e udhëtimit
Sigurimi i udhëtimit do t’ju mbrojë nga sëmundjet, lëndimet, vjedhjet dhe anulimet. Është një mbrojtje gjithëpërfshirëse në rast se ndonjë gjë shkon keq. Unë kurrë nuk shkoj në një udhëtim pa të pasi më është dashur ta përdor shumë herë në të kaluarën. Kompanitë e mia të preferuara që ofrojnë shërbimin dhe vlerën më të mirë janë:

Dëshironi të udhëtoni falas?
Kartat e kreditit të udhëtimit ju lejojnë të fitoni pikë që mund të blihen për fluturime dhe akomodim falas. Janë ato që më bëjnë të udhëtoj kaq shumë për kaq pak. Shikoni udhëzuesi im për të zgjedhur kartën e duhur dhe të preferuarat e mia aktuale për të filluar dhe për të parë ofertat më të mira më të fundit.

Gati për të rezervuar udhëtimin tuaj?
Shikoni timen faqe burimi për kompanitë më të mira për t’u përdorur kur udhëtoni. Unë listoj të gjitha ato që përdor kur udhëtoj. Ata janë më të mirët në klasë dhe nuk mund të gaboni duke i përdorur në udhëtimin tuaj.

Zbulimi i reklamuesit: “Nomadic Matt ka bashkëpunuar me CardRatings për mbulimin tonë të produkteve të kartave të kreditit. Nomadic Matt dhe CardRatings mund të marrin një komision nga lëshuesit e kartave.

Zbulimi editorial: “Opinionet, rishikimet, analizat dhe rekomandimet janë vetëm të autorit dhe nuk janë shqyrtuar, miratuar ose miratuar nga asnjë prej këtyre subjekteve.”

Exit mobile version