Përbërësit

  • 4 këmbë pule
  • 10 ullinj jeshil
  • 2 qepë
  • 1 thel hudhër
  • 2 lugë kerri
  • Kripë
  • Perime të përziera
  • Vaj

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në një tavë vëmë pak vaj dhe skuqen këmbët e pulës, pastaj shtohet vaji vegjetal, qepa e copëtuar dhe hudhra.

Mishi skuqet rreth 10 minuta aq sa nevojitet për t’u skuqur nga të gjitha anët dhe për ta marrë një ngjyrë të kuqërremtë.

Shtohet kerri, kripa dhe perimet e thata të përziera, mbyllet tava me paka dhe kaurdiset rreth 15 minuta në zjarr të ulët.

Nëse avullohet lëngu nga tava, shtohet edhe pak ujë, shërbehet derisa është e nxehtë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.