Hudhra për humbje peshe nga Anila Kalleshi

spot_img

Hudhra për humbje peshe nga Anila Kalleshi

Hudhra për humbje peshe nga Anila Kalleshi

Hudhra për humbje peshe

HUDHRA PËR HUMBJE PESHE
Hudhra vjen me veti magjike shëruese, që ndihmojnë në trajtimin e gjendjeve kardiovaskulare, përmirëson sistemin tuaj imunitar dhe kuron të ftohtin e zakonshëm. Studimet e fundit kanë treguar që mund të shkrijë dhe dhjamin në bel. Hudhra përmban një përbërje unike të quajtur “alicinë” që redukton oreksin dhe fuqizon metabolizmin.

Sa duhet të konsumoni?
Mund të konsumoni një thelb hudhër çdo ditë për rezultate më të mira. Gjithashtu mund ta përfshini hudhrën në recetat e përditshme për të shtuar shije dhe të humbni peshë.

=Receta për humbjen në peshë:
-1 thelb hudhër
-1 kupë ujë
– Lëngu i ½ e limës

Si ta përgatisni:
-Shtypni një thelb hudhër.
-Shtoni lëng lime, përziejeni mirë dhe pijeni.

=Benefitet:
Lëngu i limonit lime ndihmon në heqjen qafe të erës dhe shijes së hudhrës. Limonat lime janë të pasura në vitaminë C që ndihmojnë në fuqizmin e metabolizmit. Hudhra ndihmon në uljen e kolesterolit, përmirëson shëndetin e zemrës, ka veti anti-kanceroze dhe në ndihmon në humbjen e peshës.

Kujdes: Mos konsumoni shumë hudhër për shkak të erës që nuk është e lehtë të hiqet. Mund të “ndezë” trupin tuaj duke shkaktuar përzierje dhe diarre./anilakalleshi.com/

(Visited 277 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles