Gurabije me marmalate

spot_img

GurabijePerberesit:
2 kokrra veze
2 filxhana sheqer
2 filxhana vaj
Pastaj i shtojme 400 gram miell
1 peciv (pluhur pjekjeje)

Pergatitja:
Vezet sheqerin dhe vajin i perziejme me mikser, pastaj i shtojme 400 gram miell dhe 1 peciv, pecivin e perziejm mir e mir me miellin me lug gjelle.

Pastaj si perzihet perberja me luge, e ngjeshim (e formojme ne forme rrumbullake sa nje forme kokerr arre) doren e lyejm me vaj,marrim nje tepsi dhe e lyejm me vaj dhe fillojm i bejme te rrumbullakta dhe i rradhisim ne tepsi!

Pasi i rradhisim i shtypim pak me dore dhe ne mes i bejm pak si grope qe te vendosim marmalate me luge kafeje dhe i leme 5 min qe te mbushen dhe i fusim ne furre derisa te piqen perafersisht 20 min.

Brumin e pjekim bashke me marmaladen,si te pergatiten i sherbejme me caj .
Ju befte mire!

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles