Gurabije me çokollatë

spot_img

Biskota-të-rrudhosura-me-çokollatëPërbërësit:
2 vezë,
2 filxhanë sheqer,
2 filxhanë vaj,
1 gotë kos,
1 pluhur paste (pecivë),
1 sheqer vanilje,
1 çokollatë kuzhine,
1 banane,
100 gramë kokos,
miell sipas nevojës.

Përgatitja:
Marrim një enë dhe i vendosim vezët dhe sheqerin dhe i tundim mirë. Më pas i shtojmë edhe vajin, kosin, pecivën, sheqerin e vaniljes, çokollatën e grimcuar, kokosin dhe bananen e shtypur më parë duke i tundur vazhdimisht. Në fund ia shtojmë edhe miellin derisa sa të trashet brumi. Pastaj i vendosim në formë të dekorimeve nëse kemi e nëse jo ua japim formën e rrumbullakët dhe i pjekim.

Shërbehen me çaj ose kafe.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles