Fasule pllaqi

spot_img

Perberesit:

  •  1 kg fasule pllaqi
  • ,sallam turist i prere ne feta,
  • 1 presh
  • 2-3 qepe te njoma,
  • 3 kokrra domate te prera ne kubik te vegjel,
  •  250 gr djath kackavall te prere ne kubik,
  • 200 gr vaj ulliri
  • , kripe piper

Pergatitja;

Lerini fasulet pllaqi ne uje per 14 ore. Ne vazhdim kullojini, shpelajini dhe ziejini ne uje me kripe per 1 e 1/2 ore. Pas zierjes kullojini dhe shtrojini ne nje tepsi. Shtoni ne tepsi preshin e prere ne feta, domatet, copat e sallamit dhe copat e djathit kackavall. Ne fund, hidhni kudo vaj ulliri, rregullojini me kripe e piper dhe piqeni taven ne furre te nxehte per 40-50 minuta.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles