Fara kungulli nje burim i mrekullueshem i proteinave dhe zinkut

spot_img


Fara kungulli nje burim i mrekullueshem i proteinave dhe zinkut
Reviewed by on

August 9, 2018
.

Pasuria e kungullit me beta karotene e bejne ate burim kryesore te vlerave ushqyese. Beta karotene eshte kompontenta kryesore e viamines A, e cila parandalon kancerin dhe forcon komunikimin qelizor ne sistemin imunitar. Nese nuk mund te hani kungull shpesh, edhe sigurisht se nuk kemi kungull gjat gjithe motit, atehere ha fara kungulli sepse jane […]

Pasuria e kungullit me beta karotene e bejne ate burim kryesore te vlerave ushqyese. Beta karotene eshte kompontenta kryesore e viamines A, e cila parandalon kancerin dhe forcon komunikimin qelizor ne sistemin imunitar. Nese nuk mund te hani kungull shpesh, edhe sigurisht se nuk kemi kungull gjat gjithe motit, atehere ha fara kungulli sepse jane […]

Rating: 0

Fara kungulli nje burim i mrekullueshem i proteinave dhe zinkut

Fara kungulli  nje burim i mrekullueshem i proteinave dhe zinkut

Pasuria e kungullit me beta karotene e bejne ate burim kryesore te vlerave ushqyese. Beta karotene eshte kompontenta kryesore e viamines A, e cila parandalon kancerin dhe forcon komunikimin qelizor ne sistemin imunitar. Nese nuk mund te hani kungull shpesh, edhe sigurisht se nuk kemi kungull gjat gjithe motit, atehere ha fara kungulli sepse jane nje burim i mrekullueshem i proteinave dhe zinkut. Ato gjithashtu besone se ulin kolesterinen.

(Visited 158 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles