Ëmbëlsirë me arra dhe çokollatë

spot_img

embelsirePer 20 rracione:
1 filxhan caji ara te shtypura
1/4 e luges te kafes sode
2 ‘1/2 miell qe fryjet vete, filxhane caji
1 ‘1/2 filxhan caji me sheqer
6 luge qumesht
1 filxhan vaj lule dielli
250 gram cokollate te shkrire
1/2 luge kafeje me uthull
4 veze

Pergatitja:
Veme te gjithe perbersit qe shkruajta me lart ne nje ene dhe i rrahim mire e mire… sa te krijohet nje krem!

Lyejme tepsine me vaj dhe me mjell!

E pjekim embelsiren ne 180 grade per rreth 50 minuta

Ne nje tenxhere beni sherbetin!

Embelsira duhet te jete e ftohte kur ti hedhim sherbetin qe mos na qulloset, dhe sherbeti i vaket!

Ju befte mire!

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles