Dhjete aresyet kryesore pse e dua vajin e kokosit

spot_img


Dhjete aresyet kryesore pse e dua vajin e kokosit
Reviewed by on

September 17, 2018
.

10 aresyet kryesore pse e dua vajin e Kokosit: I pasur me perberes ushqimore, fibra, dhe minarale. 2. Mjet natyral anti-viral, anti-bakterial, anti-protozoal, me nje fjale mbyt gjithqka te demshme brenda dhe jashte trupit. 3. Fuqizon energjine, rezistencen trupore, permireson funksionin e gjendrres tiroide dhe metabolizmin duke parandaluar keshtu mbipeshen dhe duke ndihmuar renien ne […]

10 aresyet kryesore pse e dua vajin e Kokosit: I pasur me perberes ushqimore, fibra, dhe minarale. 2. Mjet natyral anti-viral, anti-bakterial, anti-protozoal, me nje fjale mbyt gjithqka te demshme brenda dhe jashte trupit. 3. Fuqizon energjine, rezistencen trupore, permireson funksionin e gjendrres tiroide dhe metabolizmin duke parandaluar keshtu mbipeshen dhe duke ndihmuar renien ne […]

Rating: 0

Dhjete aresyet kryesore pse e dua vajin e kokosit

Dhjete aresyet kryesore pse e dua vajin e kokosit

10 aresyet kryesore pse e dua vajin e Kokosit:

I pasur me perberes ushqimore, fibra, dhe minarale.
2. Mjet natyral anti-viral, anti-bakterial, anti-protozoal, me nje fjale mbyt gjithqka te demshme brenda dhe jashte trupit.
3. Fuqizon energjine, rezistencen trupore, permireson funksionin e gjendrres tiroide dhe metabolizmin duke parandaluar keshtu mbipeshen dhe duke ndihmuar renien ne peshe.
4. Ndihmon ruajtjen e shendetit tek diabetiket duke permiresuar sasine e insulines dhe sasine e glukozes ne gjak.
5. Mbron nga osteoporoza duke permiresuar thithjen e kalciumit dhe magnezit, nderton kocka dhe dhembe te fuqishem.
6. Mbron trupin nga lloje te ndryshme te kancerit.
7. Mbeshtet sherimin dhe regjenerimin e lekures dhe e ruan nga radikalet e lira qe nxisin plakjen e saj.
8. Acidi laurik ne vajin e kokosit vepron si deodorant natyral duke mbytur bakteriet qe prodhojne aromen e nensqetullave.
9. Zbut lekuren, forcon flokun, parandalon rrudhat, palet dhe njollat e pleqerise si dhe kontrollon perutin.
10. Nuk ka efekte te DEMSHME anesore.

Perktheu dhe pershtati: Abdurrezak MD,

(Visited 126 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles