Dehidratoni trupin nëpërmjet këmbëve, ja metoda më e thjeshtë

Dehidratoni trupin nëpërmjet këmbëve, ja metoda më e thjeshtë

Dehidratoni trupin nëpërmjet këmbëve, ja metoda më e thjeshtë

Një metodë mjaft efikase e cila ju ndihmon jo vetëm të relaksoni këmbët pas një dite të lodhshme, por edhe të dehidratoni të gjithë trupin, duke shmangur një sërë sëmundjesh është ajo e larjes së këmbëve me këto përbërës.

Përbërësit:

Një filxhan çaji me kripë deti

2 gota me sode buke

Disa pika vaj esencial i çfarëdoshëm

Udhëzime

Vloni pak ujë në tenxhere dhe shtoni kripën, pastaj hidheni ujin në një enë të përshtashme dhe shtoni sodën dhe vajin esencial. Vendosini këmbët në të dhe mbajini për 30 minuta.

Trupi juaj do të thithë këta përbërës dhe efekti detox do të jetë mahnitës.

Këto tri përbërës janë të gjetshëm shumë lehtë dhe ju ndihmojnë të keni një trup të shëndetshëm./Kosova Post/

(Visited 265 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,680FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles