Përbërësit

  • 400 gr kërpudha
  • 1 kokë qepë
  • 1 lugë mustardë
  • 2 lugë nisheste
  • ½ tubë majdanoz
  • ½ lugë hudhër pluhur
  • 1 litër supë perimesh
  • 5 lugë vaj
  • Mëlmesa
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepa qërohet dhe pritet në katrorë, kërpudhat gjithashtu priten në katrorë, ndërsa majdanozi grihet shumë imët.

Në pak vaj kaurdiset qepa, pastaj shtohen kërpudhat dhe kaurdisen bashkë, duke shtuar ujë kohë pas kohe.

Kur të zbuten kërpudhat, derdhet mbi të supa e përimeve dhe shtohet mustarda, majdanozi, hudhra pluhur dhe mëlmesa. Kështu zihen edhe 10 minuta.

Pak para përfundimit të zierjës, derdhet përzierja e nishestes me pak ujë, dhe zihet derisa të fitohet dendësia e dëshiruar, duke përzier kohë pas kohe.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.