CEO i Wynn Resorts ndan një vizion për të përshpejtuar rikthimin në Las Vegas

spot_img

CEO aktual i Wynn Resorts, Matt Maddox, ndau vizionin e tij për të përshpejtuar rikthimin në Las Vegas.

Më poshtë deklarata e tij:

Si një anëtar i vjetër i komunitetit të Las Vegas dhe CEO aktual i Wynn Resorts, unë kam qenë i rrënjosur thellë në ekonominë dhe kulturën e Las Vegas për gati dy dekada. Ky nuk është vetëm një vend që e dua dhe e quaj shtëpi, ky është një vend që e kuptoj.

Pa asnjë dyshim, Las Vegas është destinacioni më i dalluar për argëtim pa kompromis dhe përvoja unike që nuk mund të gjenden askund tjetër në botë. Kjo është arsyeja pse ne jemi të famshëm në të gjithë kontinentet dhe pse ne mund të mbështetemi në një mori vizitorësh nga çdo fushë e jetës për të mbërritur, të gatshëm për t’u argëtuar. Ne duhet t’i kujtojmë vetes këtë mysafirët tanë nuk udhëtojnë vetëm në Las Vegas për ngjarje të vogla ose për kazinotë dhe restorantet tona fantastike, por edhe për grumbullimin tonë të muzikantëve, artistëve, akrobatëve, klubeve të natës, festat në pishina, Kalorësit e Artë, Raiders, fundjavat e garave të NASCAR dhe një mori festash. Pa argument, Las Vegas është i pakrahasueshëm në aftësinë tonë për të bashkoj njerëzit me razzmatazz që ekziston vetëm këtu dhe me nivelin e zjarrtë të shërbimit të ofruar vetëm nga komuniteti punëtor i mikpritjes në Las Vegas.

Ajo që Las Vegas bën më mirë se kudo tjetër në botë është të sigurojë një arratisje argëtuese. Tani, më shumë se kurrë, njerëzit duhet të çlodhen dhe të largohen nga streset dhe sforcimet e jetës së përditshme. Është e qartë se udhëtimet dhe konventat e korporatave do të rriten ngadalë gjatë muajve të ardhshëm dhe në vitin 2021, megjithatë, ne po shohim disa shenja të rritjes së udhëtimeve të kohës së lirë dhe besoj se Las Vegasi duhet të jetë destinacioni i preferuar për t’u argëtuar dhe çlodhur gjatë kësaj kohe stresuese.

Megjithatë, tani për tani, shumë nga përvojat unike dhe argëtuese të qytetit nuk funksionojnë fare sepse janë tubime masive. Zyrtarët tanë të zgjedhur me të drejtë janë të përqendruar në mbajtjen e njerëzve të sigurt dhe jam i lumtur që shoh përparimin që e çon kufirin e grumbullimit masiv në 250, por shpresa që qeveria jonë vetëm do të zgjidhë kthimin e Las Vegasit në rrugën e duhur nuk është e zbatueshme. Shpresa, siç thuhet, nuk është një strategji. Në vend të kësaj, drejtuesit e komunitetit duhet të paraqesin opsione të bazuara në shkencë që avancojnë qëllimet tona më të gjera për të rindezur qytetin tonë.

Wynn ishte një nga të parët që prodhoi një plan të detajuar të rihapjes në prill, i cili tani është themeli për plane të ngjashme në shumë industri, jo vetëm për mikpritjen. Ne u rihapëm me protokolle të nivelit të lartë të shëndetit dhe sigurisë: testime të rrepta të punonjësve, një ekip i dedikuar për gjurmimin e kontakteve dhe plane rigoroze sanitare.

Grupi ynë këshillues i ekspertëve kryesorë të shëndetit të jashtëm pajtohen të gjithë se Wynn është ndoshta një nga vendet më të sigurta që punonjësit tanë shkojnë në Las Vegas jashtë shtëpive të tyre në çdo ditë të caktuar.

Pra, si të kthehemi?

Për muaj të tërë, ne kemi punuar me Qendrën Mjekësore Universitare (UMC), Universitetin Georgetown dhe laboratorët kryesorë në Kaliforni dhe Nju Jork për të studiuar teknologjinë që mund të shpejt dhe rigorozisht testoni mijëra njerëz në disa orë. Përparimi në testimin e shpejtë ka qenë i pabesueshëm për t’u dëshmuar dhe tani jemi në procesin e ndërtimit të një laboratori në vend me UMC në Wynn Las Vegas për të vendosur mijëra teste të shpejta të sakta çdo ditë me një pjesë të kostos aktuale.

Është e rëndësishme të theksohet se laboratori ynë UMC/Wynn do të ofrojë testin më të ndjeshëm dhe më të saktë të disponueshëm në Shtetet e Bashkuara duke përdorur teknologjinë PCR “standard ari” të miratuar nga FDA dhe ne po flasim me UNLV për të gjurmuar dhe analizuar rezultatet. Laboratori ynë duhet të përfundojë përpara Ditës së Falënderimeve. Hulumtimet e gjera tregojnë qartë se ajo që po i mban njerëzit larg Las Vegasit nuk është aq shumë mjedisi fizik, për të cilin ne punojmë me zell për ta mbajtur të sterilizuar, por frika nga tjera njerëzit. Ne duhet ta zbusim atë frikë.

Imagjinoni sa vijon: Lionel Richie luhet në Teatrin Encore në orën 19:00. Mes orës 12:00 dhe 16:00 të asaj dite, ju dhe miqtë tuaj ofroni secili një mostër pështymë në qendrat tona të testimit në pronë. Barkodet skanohen dhe ju shkarkoni aplikacionin falas UMC dhe vazhdoni ditën. Të gjitha informacionet janë të pritura nga UMC dhe të dhënat janë private. Kur rezultatet e testit kthehen në orën 18:00, një test negativ ndez një dritë jeshile në aplikacion dhe ju mund të merrni pjesë në shfaqje. Dhe për shkak se do të zbatohet i njëjti proces, ju gjithashtu mund të shkoni në një kongres të populluar mirë mëngjesin tjetër.

Nëse, rastësisht, dikush është i infektuar pasi ka bërë testin, shkencës na tregon se duhen afërsisht 48 orë që ai person të bëhet i komunikueshëm. Ne nuk po planifikojmë të krijojmë një “flluskë Wynn” të plotë duke testuar të gjithë në çdo mjedis, por në vend të kësaj kërkojmë një test për punonjësit në punë ose të ftuarit për të ndjekur një shfaqje, kongres, klub nate ose hapësirë ​​tjetër të mbushur me njerëz që tejkalon gjendjen e “mbledhjeve masive”. kufijtë e mandatuar. Është e qartë se do të na duhet miratimi nga shteti për të zbatuar këtë plan, por pasi kam punuar ngushtë me ekspertët kryesorë mjekësorë në mbarë vendin, besoj se kjo qasje mund të përshpejtojë rimëkëmbjen e Nevadës, dhe jo vetëm për Rripin e Las Vegasit, por edhe për të rihapur shkollat.

Asgjë në jetë nuk është 100% e sigurt, por krijimi i këtyre zonave të sigurta duke testuar mijëra njerëz në ditë me testin PCR, zbut në mënyrë dramatike rrezikun e përhapjes së komunitetit dhe, me prova empirike dhe ekzekutim të kujdesshëm, do të funksionojë. Probabiliteti që një bartës ngjitës COVID të hyjë në një “zonë të sigurt” është më pak se një e dhjeta e 1%.

Unë shpresoj se një vaksinë do të jetë e disponueshme dhe do të miratohet gjerësisht së shpejti, por ne nuk mund të presim. Ne duam që Nevadanët të kthehen në punë dhe fëmijët tanë në shkollë. Ne ua detyrojmë këto përpjekje vizitorëve tanë dhe qytetarëve të Las Vegasit, jeta dhe e ardhmja e të cilëve varet nga tërheqja e miliona turistëve nga Las Vegas dhe kthimi në biznesin e argëtimit.

E shoh rimëkëmbjen në anën tjetër të këtij lumi të trazuar, por të presësh me durim që ujërat të ulen, nuk është qasja më efektive. Testet e shpejta dhe zonat e sigurta janë hapat që mund të përdorim për të vazhduar të kalojmë këtë lumë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles