Përbërësit

  • 300 gr biftek viçi
  • 150 gr domate të vogla
  • 50 gr ullinj të zinj
  • Pak borzilok
  • Kripë
  • Vaj

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Mishi pritet në copa të vogla dhe skuqet në vaj në një tigan të thellë.

Shtohen domatet e prera në feta për së gjati dhe ullinj pa fara.

Skuqet për 10-15 minuta, shtohet kripa dhe borziloku.

Shërbehet e ngrohtë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.