Arsyet pse duhet te hani banane

spot_img

Arsyet pse duhet te hani banane

Arsyet pse duhet te hani banane

Arsyet pse duhet te hani banane.
– Jep energji
– E pasur me potasium i cilin ndihmon shperndarjen e qarkullimit te gjakut ne tru, balancimin e ujit dhe te rrahurat e zemres
– Permban vitamine B6 e cila rregullon nivelin e glukozes ne gjak dhe ndihmon ne menaxhimin e stresit
– I jep fuqi trurit
– E pasur me fibra qe ndihmojne ne kapsllek
– Cliron nje substance qe quhet triptofan e cila ne tru shnderrohet ne serotonine dhe ndikon qe te jemi me te lumtur
– Frut ndihmes per ata qe duan ta lene duhanin ne saj te vitamines B6 dhe mineraleve qe permban
– E pasur me hekur duke ndihmuar personat me anemi ose pagjakesi.

(Visited 619 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles