40 fiq për 40 ditë … Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë organizmin! Recetë e shkëlqyer me fiq të thatë


40 fiq për 40 ditë … Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë organizmin! Recetë e shkëlqyer me fiq të thatë
Reviewed by on

December 17, 2018
.

40 fiq për 40 ditë … Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë organizmin! Fiqtë janë mjaft të dobishëm, si të freskët, poashtu edhe të thatë, kurse konsumimi i atyre të freskët, frut i sapo mbledhur është një luks që nuk mund ta shijojë gjithkush. Por, egziston recetë e shkëlqyer me fiq të thatë […]

40 fiq për 40 ditë … Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë organizmin! Fiqtë janë mjaft të dobishëm, si të freskët, poashtu edhe të thatë, kurse konsumimi i atyre të freskët, frut i sapo mbledhur është një luks që nuk mund ta shijojë gjithkush. Por, egziston recetë e shkëlqyer me fiq të thatë […]

Rating: 0

40 fiq për 40 ditë … Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë organizmin! Recetë e shkëlqyer me fiq të thatë

40 fiq për 40 ditë … Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë organizmin! Recetë e shkëlqyer me fiq të thatë

40 fiq për 40 ditë … Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë organizmin!

Fiqtë janë mjaft të dobishëm, si të freskët, poashtu edhe të thatë, kurse konsumimi i atyre të freskët, frut i sapo mbledhur është një luks që nuk mund ta shijojë gjithkush.

Por, egziston recetë e shkëlqyer me fiq të thatë të cilët vërtetë e rigjenerojnë trupin tuaj!

Përbërësit:

– 40 fruta fiq të thatë

– vaj ulliri

Përgatitja:

Vendosni fiqtë në kavanoz qelqi dhe mbuloni me vaj ulliri. Mbyllni kapakun dhe e leni në frigorifer. Pas 40 ditëve, mund ta konsumoni këtë ilaç natyral.

Përdorimi:

Një fik nga kavanozi në stomak bosh ndihmon në forcimin e shëndetit dhe zgjidh problemet egzistuese shëndetësore.

Ndihmon në rregullimin e punës së traktit gastrointestinal
Përbërja e madhe e fibrave në fiq ndihmon humbjen në peshë dhe pastrimin e organizmit nga toksinat
Fiku është i pasur me kalcium i cili absorbohet lehtë dhe është i domosdoshëm për njerëzit me mostolerancë për laktozën
Kaliumi, i cili ndodhet me shumicë në fiq, forcon zemrën
Fiqtë përmbajnë sasi të madhe antioksidantësh, të cilët përmirësojnë sistemin imunitar dhe shëndetin në përgjithësi
Përmirëson gjendjen e lëkurës dhe unifikon tenin e fytyrës
Konsiderohet si mjet i shkëlqyer për shërimin e pagjumësisë dhe të vjellurave në mëngjes./femra.net/

(Visited 293 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles