Pёrbёrёsit

  • 500 gr jogurt
  • 4 gota ujё tё ftohtё
  • 3 tranguj
  • 4 lugё grizё tё zier
  • 2 lugё misёr
  • ½ tubё koper
  • ¼ tubё majdanoz
  • 2 lugё vaj vegjetal
  • ½ lugё caji kripё

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Trangujt i pastrojmё mirё, pastaj i premё nё copa tё vogla.

Koperin dhe majdanozin i premё nё pjesё shumё tё grimcuara, jogurtin e vendosim nё njё enё tё thellё.

Dalё nga dalё ia shtoni ujin e ftohtё jogurtit, pastaj ia shtoni trangujt e prerё, misrin, vajin vegjetal, kripёn dhe e gjithё pёrzierjёn.

E gjithё glazurёn e pёrzieni mirё dhe pas pёrzierjёs e shёrbeni nёpёr pjata.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.