Sallatё me rrikё dhe salcё kosi


Pёrbёrёsit

  • 2 tufa rrika tё reja
  • Kripё
  • 2 decilitra krem kosi
  • 1 lugё vaj
  • Piper
  • 1 lugё lёng limoni

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Rrikat pastrohen nga gjethet dhe lahen mirё.

Priten hollё dhe kripen, krem kosi pёrzihet me piper, gjalpё dhe lёng limoni.

E gjithё kjo hidhet mbi rrikat e prera, pёrzihet mirё dhe shёrbehet.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.Source link

Previous articleRolladë me mjedra
Next articleSupë me pulë dhe kokos

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,433FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles