Rreziku për presionin e lartë të gjakut rritet kur hani mish të pjekur në skarë ose të gatuar në temperatura të larta

Nëse hani viç, pulë ose peshk të pjekur ose të pjekur në skarë në temperatura të larta, mund të rrisni gjasat që të zhvilloni presion të lartë të gjakut, sipas një studimi të ri të paraqitur në 2018. Sesione shkencore të Shoqatës Amerikane të Zemrës për Epidemiologjinë dhe Parandalimin e stilit të jetës dhe shëndetit kardiometabolikmbajtur në New Orleans.

LIDHUR: Çfarë është dieta DASH? Një udhëzues për planin për humbjen e peshës dhe uljen e presionit të gjakut

Më shumë dëshmi se mishi i kuq mund të përkeqësojë presionin e gjakut

Edhe pse disa studime kanë sugjeruar se konsum më të lartë të mishit të kuq, veçanërisht mishi i kuq i përpunuar, shoqërohet me rrezik më të lartë të hipertensionit, lidhjet e marrjes së pulës ose peshkut me rrezikun e hipertensionit mbeten të paqëndrueshme, “thotë Gang Liu, PhD, autori kryesor i studimit dhe një studiues postdoktoral në departamentin e të ushqyerit. në Shkollën e Shëndetit Publik të Harvardit TH Chan në Boston. “Studimet e mëparshme nuk morën parasysh një faktor të rëndësishëm – metodat e ndryshme të gatimit të mishit.”

Kimikatet e krijuara kur proteina e mishit karbonizohet mund të rrezikohet

Studimi kishte për qëllim të shqyrtonte Lidhja midis presionit të lartë të gjakut dhe metodave të ndryshme të gatimit. Ai gjithashtu shqyrtoi nëse një rritje e marrjes së aminat aromatike heterociklike (HAAs)kimikatet e formuara kur proteina e mishit karbonizohet ose ekspozohet ndaj temperaturave të larta, do të rriste rrezikun e presionit të lartë të gjakut. Studimi përfshiu burra dhe gra në Shtetet e Bashkuara që hanë dy ose më shumë racione mish në javë.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles