Pogaçe me djathë

Përbërësit

 • 1 gotë ujë të vakët
 • 1 gotë vaj vegjetal
 • 1,5 gota qumësht të vakët
 • 1 lugë sheqer
 • 1 lugë kripë
 • Miell
 • Përmbi
 • Pekmez
 • Susam
 • Në brendësi
 • Djathë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Të gjithë përbërësit për brum i derdhni në një enë dhe i përzieni mirë.

Do ta përfitoni një brumë të butë, brumin e lëmë rreth 30 minuta në pritje.

Pas pritjës e ndajmë në kulaçe të vogla, kulaçet i hapim dhe në secilën kulaç ia vendosim djathin dhe pogaçet e formuara i mbyllim.

Pogaçet i zhytim në pekmez pastaj në susam dhe i rëndisim në tepsi.

Pogaçet i lëmë pak në pritje në tepsi për tu fryer, pastaj i vendosim në furrë për pjekje.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles