Pite me mish të bluar

spot_img

Përbërësit:

500gr mish te bluare
3 qepe
½ luge caji piper te kuqe
1/2 luge caji piper te zi
½ luge caji kripe
4 veze
200gr miell
1 pako pluhur per pjekje
1 luge caji kripe
150ml jogurt
100ml uje te gazuar

Fara: susami,luledielli

Përgatitja:

Skuqen qepët së bashku me mishin, i shtohen kripa,piperi dhe piperi i kuqë. Në enën tjeter përzihen të gjithë përbërsite tjerë, me pas i shtohet mishi i skuqur me qepe, vendosen në tepsi dhe pjekët ne 180°C

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles