Peshk me patate ne furrë ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

spot_img

Peshk me patate ne furrë ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Përbërësit

2 peshq mesatar ( lloji i peshkut sipas dëshirës, unë kam përdorur levrek )

1 kg patate

2 thelpinj hurdhër

kripë, majdanoz dhe vaj ulliri

1 gotë me ujë

Përgatitja

1

Pasi ta keni pastruar peshkun vëreni në një tepsi, qëroni patatet dhe prejini në feta dhe hidhini në tepsinë ku vutë peshkun, hidhini kripë, hurdhën dhe majdanozin të grirë imët, vajin e ullirit dhe gotën me ujë,

2

mbulojeni me letër alumin dhe futeni në furrë të nxehur 200° për 25 minuta, pas 25 minutash hiqini letrën e aluminit dhe futeni përsëri për 5-7 minuta.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles