Mango Pisco i thartë

Mango Pisco i thartë

I ëmbël, i thartë dhe veror – ky koktej frutash peruan është bërë me mango të freskët dhe xhenxhefil rrënjë.

Përbërësit

 • 300 gr mango copa
 • 100 gr sheqer pluhur
 • një fetë e hollë rrënjë xhenxhefil
 • lëng 3 lime
 • 200 ml Pisko
 • 1 E bardha e vezes
 • Angostura e hidhur te mbaroj

Metoda

 • HAPI 1

  Vendosni copat e mangos, sheqerin e grirë dhe xhenxhefilin me rrënjë në një tenxhere me madhësi mesatare dhe shtoni 100 ml ujë. Përziejeni dhe lëreni të ziejë për 7-8 minuta ose derisa mango të fillojë të zbutet. Hiqeni zjarrin dhe lëreni të ftohet për 10-15 minuta.

 • HAPI 2

  Hidheni shurupin e ftohur të mangos përmes një sitë në një shaker kokteji. Shtoni lëngun e limonit, Pisko dhe të bardhën e vezës. Mbushni lart me akull, tundeni mirë dhe më pas kullojeni në 4 kupa. Secilit i shtoni nja dy shakes angostura bitters dhe shërbejeni.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles