Pёrbёrёsit

  • 400 gr makarona
  • 350 gr mish i bluar
  • 4 lugё vaj vegjetal
  • 2 domate
  • 1 qepё
  • 1 thelb hudhёr
  • Kripё
  • piper

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Nё tiganin e thёllё dhe tё vajosur fёrgojmё qepёn dhe thelbin e hudhrёs, tё dyja tё prera imёt.

Pas skuqjёs i shtojmё mishin e bluar, dhe tё gjitha sё bashku i ziejmё duke  i hedhur kohё pas kohe nga pak ujё.

Makaronat e ziera i kullomё dhe i ziejmё sё bashku me mishin e bluar, domatet i presim nё copa tё imta dhe i shtojmё nё makaronat me salcёn e mishit, e cila mё pas kriposet dhe piperoset sipas shijёs.

Gatesёn e fituar e vёmё nё enёn pёr pjekje dhe e fusim nё furrёn nё zjarr, ku pjekёt pёr rreth gjysmё orё.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.