Koktej i thartë me mollë

Koktej i thartë me mollë

Përmirësoni shijet e të ftuarve tuaj me këtë mollë të thartë të shijshme kafeje. Është një koktej i përsosur për një festë të Halloween-it të të rriturve ose një trajtim të natës së zjarrit

Përbërësit

 • 40 ml Raki Somerset 5 vjeç (Calvados nuk do të bëjë asgjë me shumë moshë pasi do të fillojë të humbasë një pjesë të karakterit të saj të mollës)
 • 20 ml lëng limoni
 • 20 ml E bardha e vezes
 • 10 ml shurupi i kafesë (Shurupi Agave Caramel Biona është i mrekullueshëm, ose shikoni recetën më poshtë)
 • Musht breton për të mbushur (rreth 40-50 ml)

Metoda

 • HAPI 1

  Vendosni të gjithë përbërësit, përveç mushtit, në një shaker koktej dhe shake thatë (pa akull).

 • HAPI 2

  Shtoni akull në shaker dhe tundeni përsëri. Kullojeni në një gotë të vogël vere dhe sipër me mushtin Breton.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles