Përbërësit

 • 500 gr mish i bluar viçi
 • 1 kokë qepë
 • 200 gr domate
 • 3 karrota
 • 100 gr bizele
 • 4 rriska tost
 • 4 lugë vaj
 • Mëlmesa
 • Biber i zi
 • Hudhër pluhur
 • Borzilok

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepa dhe domatet e konservuara priten në katrorka, speci pritet hollë ndërsa karrotat grihen trashë nerende.

Në vaj kaurdiset qepa, shtohet mishi i bluar dhe kaurdiset derisa të ndërrojë ngjyrë.

Shtohen karrotat, speci dhe domatet e konservuara dhe të gjitha kaurdisen 20 minuta, duke shtuar ujë kohë pas kohe.

Pastaj shtohet ujë, shtohen edhe bizelet dhe mëlmesat sipas shijës dhe të gjitha përzihen derisa të zbuten bizelet.

Tosti pritet në katrorka, katrorkat rrotullohen në përzierjën me borzilok e me hudhër dhe fërgohen në pak vaj derisa të skuqen.

Katrorkat e tostit të fërguar i shtohen çorbës së gatshme.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.