5 Ide për qytetin mesdhetar për destinacionin tuaj të ngrohtë të pushimeve

spot_img

Për udhëtarët që kërkojnë pushime bregdetare të përballueshme në muajt e ardhshëm, Mesdheu ka shumë mundësi për të zgjedhur.

Ekspertët financiarë në Kumar ‘N Go analizoi koston mesatare të disa faktorëve në çdo qytet të madh mesdhetar, duke përfshirë fluturimet nga çdo aeroport i Londrës, hotelet dhe një restorant të rangut të mesëm për dy persona. Një pikë nga 100 iu dha çdo qyteti bazuar në koston e secilit faktor për të përcaktuar renditjen.

Në vendin e parë në listën e qytetit mesdhetar më të lirë për një arratisje në bregdet është Oran, duke marrë një rezultat përfundimtar prej 94.9. Qyteti konsiderohet të jetë kryeqyteti algjerian i ahengjeve dhe muzikës – dhe duke pasur parasysh se kushton mesatarisht 1,04 £ për një birrë, ju mund të shijoni jetën e gjallë të natës pa e prishur bankën. Përveç kësaj, fluturimet e kthimit për në Oran kushtojnë mesatarisht 87 £; kështu, ju mund të fluturoni atje për një çmim të ulët dhe të vizitoni disa nga plazhet e bukura që rrethojnë qytetin, si plazhi Les Andaluz.

Marrja e vendit të dytë është Port Said në Egjipt që ka rezultatin përfundimtar 90.3. Qyteti është i famshëm për ushqimet e detit, kështu që është një qytet fantastik për t’u vizituar për ata që shijojnë shijet e detit – veçanërisht duke qenë se është qyteti më i lirë për të ngrënë me një restorant për dy persona që kushton vetëm 10,80 £ mesatarisht.

Gjithashtu qëndrimi në podium në vendin e tretë është Algjeri me rezultatin 88. Kryeqyteti i Algjerisë ofron muze të ndryshëm për të eksploruar kulturën, duke përfshirë Antikitetet dhe Artin Islamik, dhe nuk do të shpenzoni shumë duke ecur nëpër qytet për të eksploruar, pasi kushton mesatarisht vetëm 30 p për km të udhëtuar në një taksi.

Kryeqyteti i Tunizisë, Tuniszë vendin e katërt në renditje me rezultatin 87. Një nga atraksionet e shumta këtu është Medina e Tunisit, pjesa më e vjetër e qytetit, me arkitekturë dhe tregje mahnitëse për të gjetur suvenire – dhe është qyteti më i lirë për hotele, kështu që ju mund të qëndrojë këtu për një mesatare prej 333 £ për shtatë netë.

E pesta në listë është Tangier në Marok, duke marrë një rezultat prej 82.5. Faktorët më të lirë të qytetit ishin çmimi i hoteleve dhe një restoranti për dy, kështu që thithni kulturën duke ngrënë pjata tradicionale marokene si maakouda, një pure patatesh të skuqura që është ushqim popullor në rrugë. Kaloni ditën nën rrezet e diellit në plazhin e Tangierit, madje përfundoni ditën e pushimit pranë shëtitores ku do të zbuloni shumë bare.

Ky informacion u dha nga gamblingngo.comvendi i preferuar për informacione për lojërat e fatit në internet, udhëzues dhe shumë më tepër.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles